Yağlı Ciltler İçin Makyaj Fikirleri

Yağlı ciltler en sorunlu cilt tipi sayılabilir. Akne oluşumuna da müsait olan yağlı ciltlerin bakımında kendilerine özel ürünler kullanılmadır. Aksi takdirde kullanılan ürün cilt tipine uygun olmadığından başta akne gibi pek çok soruna yol açabilir. Yağlı cilde sahip olanlar makyaj konusunda dikkatli olmalıdır. İşte yağlı ciltler için makyaj fikirleri;

Temizlik Önemli

Tüm cilt tiplerinde temizlik önemli ancak yağlı ciltlerde bu önem bir kat daha artıyor. Makyaj öncesinde cilt temizlenerek yağlardan arındırılmış ve makyaj ürünlerini kullanıma hazır hale getirilmelidir. Yağlı ciltler nemlendirilmez düşüncesi yanlıştır. Yağlı ciltler kendilerine özel su bazlı nemlendiricilerle nemlendirilmelidir.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı, makyajın kusursuz gözükmesi için önemlidir. Ciltteki pürüzleri gizlemek için mutlaka makyaj bazı kullanmalısınız. Baz seçilirken matlaştırıcı özelliği olmasına dikkat edilirse parlamaların önüne geçilecektir.

Fondöten Kullanımı

Fondöten kullanırken ağır bir ürün yerine yağlı ciltlere özel ürünler kullanmalısınız. BB krem de tercih edebilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Pudra

Yağlı cilt makyajının en önemli noktası pudradır. Çünkü yağlı ciltler parlar ve pudra parlamayı kontrol altına alır. Makyajın dayanıklılığı yağlı ciltlerde daha azdır bu sebeple suya dayanıklı ürünler kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Etiketler: , , , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.