Lazerlipoliz Nedir?

Zayıflama tekniklerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Fazla kilolardan ya da vücudun fazlalıklarından kurtulmak için uygulanabilen yöntemlerden biri de lazer lipoliz uygulaması. Başarılı bir uygulama olması, lazerlipoliz nedir sorusunun daha fazla gündeme gelmesini de beraberinde getiriyor. Lazer lipoliz diod lazer ışığı kullanılarak yağ hücrelerine ulaşılması ve yağ hücrelerinin zarının patlatılması şeklinde yapılan bir müdahale.

Uygulama aynı zamanda artık elastik olmayan bağ dokuları ya da kollajeni parçalama amacıyla da uygulanabiliyor. Bu durumda kollajen oluşumu artıyor ve daha genç bir bağ dokusu oluşumu da mümkün hale gelebiliyor. Bu özelliği sayesinde sadece zayıflama amacıyla değil vücudu şekillendirme amacıyla da kullanılan bir tedavi şekline dönüştü.

Dünya genelinde sadece 3-4 yıldır uygulanan bu teknik Türkiye’de de başarılı bir şekilde uygulanmaya başlandı. Üstelik hastalara pek çok açıdan bazı avantajlar da sunabiliyor.

Lazer Lipoliz Tedavisinin Avantajları Neler?

  • Uygulama esnasında herhangi bir kanama oluşmuyor.
  • Cildin daha gergin ve canlı görünmesini sağlıyor.
  • Kişinin iş hayatına ara vermesine gerek kalmıyor.
  • Sadece tek seans şeklinde uygulanması dahi fazla yağlardan kurtulmasını sağlayabiliyor.
  • Bölgesel yağlanmalarda kullanılabiliyor.
  • Yüz bölgesinde de uygulama yapılabiliyor.

Uygulama yapıldıktan sonra kişinin yaklaşık olarak 5 gün korse kullanması gerekebilir. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken herhangi bir husus yok. Kişi seans bittikten sonra günlük hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.

Herkes Lazer Lipoliz Yatırabilir mi? Hastanın sağlık durumunun incelenmesinin ardından hekim tarafından uygulamanın yapılıp yapılamayacağına dair bilgilendirme yapılır. Bazı durumlarda hasta için bazı tedbirler alınması gerekebilir. Sadece tek seans uygulanan bir tedavi olmasının yanı sıra bazı kişilerde 3 ay ara ile uygulamanın tekrar edilmesi de gerekebiliyor. Uygulama yapıldıktan sonra kişinin zayıflamak amaçlı vücuduna destek olması ve kalori alımına dikkat etmesi de önemli.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.