Vücut Tipine Göre Kot Pantolon Seçimi

Günün her anında kendinizi şık ve rahat hissedebileceğiniz kot pantolonlar, bu yıl da her yıl olduğu gibi moda olmaya devam ediyor. Peki, vücut tipine göre kot pantolon seçimi nasıl yapılıyor? Moda haline gelen kot pantolonları daha şık bir şekilde giyebilmek istiyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Kalçalarınız Genişse

Kalça bölgenizin geniş olduğunu düşünüyorsanız skinny olarak adlandırılan dar kesimli ve yüksek belli pantolonlardan uzak durmanız gerekebilir. Bu tür modeller yerine koyu renkli ve hafif streç özellikli pantolonları seçebilirsiniz.

Bacaklarınız Kısaysa

Kısa bacaklı biriyseniz hafif geniş kesimli düz pantolonları tercih etmelisiniz. Kısa kesimli pantolon ve bol bluz kombinlerini asla denemeyin. Pantolonunuzu içeriye soktuğunuz bluzunuz ile birlikte daha şık bir şekilde de giyebilirsiniz.

İnce Bel

Düşük bel ve topuklu bir ayakkabı ile giyebileceğiniz bol paçalı pantolonlar seçin. Yüksek belli modellerden ve bel çevresinde detaylar olan modellerden uzak durmaya çalışın. Uzun dar kesimli pantolonları da belinizin inceliğinden şikayetçiyseniz belinizi kamufle edebilmek için giyebilirsiniz.

Kıvrımlı Vücut Tipi

Kalça kısımları streç olan ve bacak kısmı hafif bir şekilde genişleyebilen pantolon modellerini seçin. Bu tür modeller sayesinde kalçalarınızın daha fit durmasını sağlayabilirsiniz. Düşük belli olan modellerden ise mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Pantolonlarınızı seçerken her zaman detaysız ve sade olmasını sağlayın.

Kısa Boylular için Pantolon Seçimi

Klasik modeller kısa boylular için ideal modellerdir. Bacak kısımları geniş olan ve dümdüz aşağıya doğru gelen kot pantolonlar, kısa boylular için uygun modeller olacaktır. Uzun pantolon modelleri ile birlikte topuklu ayakkabı giymekten de kaçının. Skinny modelleri giyeceğiniz zaman kısa bluzları kullanmak yerine uzun bluzları tercih edin.

 

Etiketler: , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.