Saçları Parlatacak 5 Yöntem

Daha doğal ve canlı saçlara sahip olabilmek için hazırladığımız saçları parlatacak 5 yöntem sayesinde kendi imkânlarınız ile saçlarınızın daha parlak ve canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

1. Muz ve Yumurta

Bir adet muzu küçük parçalar halinde kestikten sonra püre haline gelene kadar iyice ezmeye devam edin. Ezme işlemini tamamladıktan sonra yumurtanın beyaz kısmını karışımınıza ilave edin. Muz ile yumurta akının birleşimini iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürebilirsiniz.

2. Mayonez

Mayonez, aslında saçlarınız için bir bakım kremi görevi görebilir. Mayonezin içerisinde yer alan yağ sizi biraz rahatsız edebilir. Ancak bu işlemin kesinlikle işe yaradığını söyleyebiliriz. Bu işlemi uygulayabilmek için mayonezi saçınıza maske olarak uygulamanız ve 20 dakika boyunca beklemeniz gerekiyor.

Rahat bir şekilde bakımı uygulayabilmek için ellerinize bir eldiven geçirebilirsiniz. 20 dakika sonra saçlarınızı maskeyi çıkartmak için yıkayabilirsiniz. Bu yöntem biraz zorlayıcı olabilir. Fakat tek bir uygulama sonrasında bile saçlarınızın daha parlak olduğunu görmeye başlayabilirsiniz.

3. Avokado

Avokado bakımını uygulayabilmek için 1 avokadoya ihtiyacınız var. Yoğun bir lapa kıvamına gelene kadar avokadonuzu ezerek işleme başlayabilirsiniz. Daha sonra ezdiğiniz avokadoyu saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar uygulayabilirsiniz. 20 dakika boyunca saçlarınızda beklettikten sonra saçınızı normal bir şekilde yıkayabilirsiniz. İşlemi 2 veya 3 günde bir kez tekrar edebilirsiniz.

4. Bira

Biranızı ilk olarak 1 saat kadar dışarıda bırakarak köpüğünün kaçmasını sağlayın. Daha sonra bira ile 10 dakika boyunca temiz saçınıza masaj yapın. Birayı saçlarınızdan çıkartabilmek için su ve bakım kremi kullanabilirsiniz. Biranın kokusunu bakım kremi sayesinde yok edebilirsiniz.

5. Aloe ve Bal

Aloe iç yapraklarından 4 tanesini aldıktan sonra iç kısımlarını çıkartın. 3 yemek kaşığı kadar balı ise bu yapraklar ile birleştirerek karıştırın. Bu karışımı şampuanınıza ekleyin ve saçlarınızı normal bir şekilde yıkayın.

 

Etiketler: , , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.