Daima Genç Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?

İlerleyen yaşınıza ve dış etkenlere bağlı olarak cildinizin yıpranması aslında kaçınılmaz bir durum. Ancak yıpranmanın ve ilerleyen yaşınızın cildiniz üzerindeki etkilerini minimuma indirgemeniz, mevcut olanı korumanız ve beslemeniz ile mümkün olabiliyor. Peki, daima genç bir cilt için neler yapılmalı ve nelere dikkat etmeli? Zamanı geriye almak mümkün olmasa da uzmanların önerilerini uygulayarak daha yavaş ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Genç Bir Cilt İçin Temizliğe Dikkat!

Eğer yaşamınız boyunca sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizi temiz tutmanız gerekiyor. Makyaj yapmasanız dahi cildinizde gün boyunca yağ, kir, ölü hücreler ve mikrop oluşuyor. Dolayısıyla sadece suyla yıkamak ya da ev yapımı sabunlar kullanmak cildinizde derinlemesine bir temizlik için maalesef yeterli olmuyor. Bunun için cilt tipinize uygun olan ürünleri kullanmanız ve düzenli olarak cildinizi temizlemeniz gerekir. Özellikle yatmadan önce cilt temizliği yapmanız son derece mühim.

Cildinizi Güneşten Kışın da Koruyun!

Yaz aylarında güneş koruyucu kullanmak artık çok sayıda kişinin uyguladığı bir alışkanlığa dönüşmeye başladı. Hata ise güneş koruyucu ürünleri sadece yaz aylarında kullanmak! Oysa kış aylarında da güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumanız gerekiyor. Çünkü güneşin ultraviyole olarak adlandırılan ışın grubunda 3 farklı radyasyon bulunur. Bunlar UVA, UVB ve UVC radyasyonlarıdır. Cilt üzerinde büyük etkiler yapan bu radyasyondan cildinizi korumak için en az 35 faktörlü bir güneş koruyucu kullanın.

Cildiniz Düzenli Olarak Nemlendirin!

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da nemli bir cilt sağlamak. Cildiniz yağlı cilt tipi olsa dahi düzenli olarak nemlendirmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz nemlendiricinin cilt tipinize uygun olması, içeriğinin doğal olması ve kaliteli bir ürün olması da oldukça mühim. Kalitesiz ürünlerden uzak durun.

 

Etiketler: , , , , ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.