Mermer Çıkartmak için Kullanılan İlk Yöntemler Nelerdi?

Ortaçağ dönemine kadar mermer üretimi, kayadaki doğal olarak oluşan çatlaklara tahtalar sokularak, şişmeleri için üzerine su dökülerek bir parça mermerin serbest kalmasına bağlıydı. Bugün dünyada, Türkiye’de ve Ankara mermer işletmelerinde en modern makine ve teçhizatlar mevcut. Fakat modern taşocağının temel aracı, 5 cm aralıklarla takılan elmas çivili 1 cm çapında bir tel kabloydu. Dağda delikler delinir, kablo bir halka oluşturmak için deliklerden geçirilir ve halka bir elektrik motoru tarafından yüksek hızda sürülürdü.

En Modern Ankara Mermer İşleme Tesisleri

Mermer üretiminde dünden bugüne çok şey değişti, Ankara mermer işletmeleri şimdi çok daha kısa sürede mermer tedarik edebiliyor. Dolayısıyla çok ağır bir işçiliği olan mermerin çıkartılması ve işlenmesinde gelinen noktada güzel ve kaliteli mermer çeşitlerine ulaşmak daha büyük önem taşıyor.

bircanmermer.com.tr web adresinden görebileceğiniz gibi Bircan Mermer, kaliteli mermerler, doğal taş çeşitleri, 3D mozaikler, dekoratif taşlar, sanatsal mozaikler, terrazolar, oniksler ve çok daha fazlasıyla büyük bir ürün çeşitliliğine sahip. Modern taş işletmeleri ile sektöre büyük destek veren firma hem yurtiçinde hem de yurt dışında başarılı hizmetler veriyor.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2021 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.