Gelin Buketi Nedir ve Neden Önemlidir?

Düğün buketi, eski bir Avrupa geleneğidir, gelinin kısmetini ve gelecekteki refahını temsil eder. Düğünde bulunan kadınların bu kısmetten yararlanmak için gelin buketi içinden çiçek koparmaları alışılmış bir durumdu. Bu gelenek zamanla değişti ve şimdi diğer bekâr kadınlardan birinin bu şansı yakalaması inancıyla gelin çiçeği havaya atılıyor. Çoğu kültüre sızan bu görenek, şansı, kısmeti simgeliyor olsa da günümüzde daha çok imajı tamamlayan bir gelin aksesuarı olarak görülüyor.

gelin-buketi

Gelin Buketi Modeli Nasıl Seçilmeli?

Gelin buketi, düğün gününüzdeki en önemli detay olan çiçek aranjmanlarıdır. Seçim yapmak zorlayıcı ise de bu ipuçları size yardımcı olabilir…

  • Renk konsepti, gelin buketi modelleri arasında en belirleyici kriterdir. Yeşil ve beyaz, bordo ve krem veya leylak rengi ve beyaz olsun gelin çiçeği modeli ambiyansa uygun olmalıdır.
  • Gelin buketi trendleri: Klasik, Retro ya da modern olsun gelin buketleri için popüler trendlerden yararlanabilirsiniz. Sezonda neler olduğunu öğrenerek birkaç favori gelin çiçeği modeli seçebilirsiniz.
  • Kişisel stiller: Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok gelin buketi varken, en önemlisi, elinizde tutacağınız bu şıklığın kişisel tarzınızı ve zevkinizi yansıtmasıdır.

hayalperestboncuk.com.tr adresini ziyaret ederek düğün konseptinize, trendlere ve kişisel zevklerinize uygun gelin buketi modelinizi bulabilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.