Özgüvenli Çocuk Yetiştirmenin Yolları

Çocuğunuz sizin her şeyinizdir. Onun ileride başarılı ve mutlu olması, sizin gurur kaynağınız ve mutluluğunuzdur. O olduktan sonra hayatınızı tamamen ona göre şekillendirirsiniz. Çünkü o sizin en değerli varlığınızdır. Tabii ki onun başarılı olmasını ve sağlam karakterli olmasını istersiniz. Başarı ve sağlam karakterin anahtarı da özgüvendir. Çocuğunuzu özgüvenli yetiştirmek ona vereceğiniz en güzel servettir.

Nasıl Yetiştirilir?

Çocuğunuzun ileride başarılı olabilmesi için özgüvenli yetişmesi şarttır. Özgüven bu hayattaki her şeyin anahtarıdır. Özgüveni olan birinin başaramayacağı şey yoktur. Çocuğunuzun özgüvenli yetişmesi için sizin de hamleler yapmanız gerekiyor. Mesela düştüğünde eğer çok kötü bir şey yoksa hemen yanına gidip kaldırmayın. Fazla abartmayın ki kendi kalkabilsin.

Özgüvenli Çocuk Yetiştirmenin Yolları

Özgüvenli Çocuk Yetiştirmenin Yolları

Kendi becerebileceği işleri elinden almayın. Böyle böyle yapacak ve gelişecektir. Güveni olacaktır kendisine. Mükemmeliyetçi olmayın. Elinden geleni yapıyorsa kafidir. Mükemmeliyetçi olmanız onu gerer ve özgüven eksikliğine yol açar. Kardeşiyle ya da başka ailelerin çocuklarıyla sakın ola kıyaslamayın. Kucağınıza almaktan, öpmekten ve sevgi, övgü içeren şeyler söylemekten sakın ola çekinmeyin.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.