ISO 9001 Belgesi Nedir?

ISO 9001 belgesi, dünya çapında 162 ülkede kabul görmüş ISO Standartları içerisinde yer alan bir belgedir. Kalitesini belgelendirmiş olan firmaların sahip olabileceği bu belge beş yılda bir tekrar gözden geçirilir ve tekrar yeni sistem standartları ortaya çıkartılır. ISO 9001 belgesi bilinen diğer adı ile kalite yönetim sistemi belgelendirmesidir.

iso-9001-belgesi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi

Herhangi bir sektör ayrımı olmaksızın geçerli olan bu belge bütün firmaları ilgilendiren ve bütün firmaların sahip olabileceği bir kalite yönetim modelidir. ISO 9001 kalite yönetim sistemi, firmalardaki tüm süreçleri düzenleyerek süreçler arasındaki ilişkilerin kurulmasını ve kalitenin yönetim sistemi ile tekrar yönetilebilir hale gelmesini sağlar.

ISO 9001 belgesi, ürün veya hizmetler için alınamaz. Bu belge, ürün veya hizmetin oluşmasını sağlayan sistemin oluşturulmasını sağlayacak bir belgedir. Belge ile ilgili aklınıza takılan sorular mevcut ise veya bu belgeye sahip olmak istiyorsanız http://kilavuzdanismanlik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı adres içerisinde farklı belgelendirme çeşitleri de yer almaktadır.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.