Hamileler Bitkisel Çay İçebilir mi?

Gebelik sırasında tüketilen yiyecek ve içeceklere dikkat etmeniz son derece önemlidir. Gebelik sürecinde bazı besinleri tüketmeniz özellikle önerilmez. Sakatatlar ile hazırlanan ürünlerin yanı sıra hazır gıdalarda bu dönemde tüketilmesi önerilmeyen gıdalar arasında yer alıyor. Bunun ile beraber günlük yaşamda tüketilen bitkisel çay tüketimi de hamilelik döneminde önerilmiyor. Bitkisel çayların bazıları özellikle gebeliğin sonlanmasına sebep olan seçimlere sahiptir. Bu sebep ile tüm besin tüketimlerinde dikkat etmenin yanı sıra bitkisel çay tüketiminde de dikkatli olunması ve tüketilmemesi önerilir.

ham

Hamilelikte Ihlamur İçilir mi?

Hamilelik dönemi boyunca özelikle bitkisel çay tüketimine yer verilmemesi öneriliyor. Bitkisel çayların tüketiminde ise ıhlamur doktorlar tarafından herhangi bir sıkıntı yaratmayan seçimler olarak sunuluyor. Özellikle gribal durumlarda tüketilen ıhlamur hamilelik sürecinde de tüketiliyor.

Fakat gene de hamilelik döneminde ıhlamur tüketip tüketemeyeceğinize dair olarak da detaylı bilgi alabilirsiniz. Ihlamur kullanımı ve tüketim için önerilecek olan miktar tercihi ile ilgili olarak hekiminizden detaylı bilgi edinerek bu bitkisel çayınızı tüketebilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.