Çalışan Hamileler İçin Egzersiz Önerileri

Masa başı yapılan işler sürekli hareketsizliğe sebep olduğu için kilo almanın yanı sıra birçok eklem ağrısının yolunu açıyor. Özellikle çalışan hamileler bu konuda en büyük sıkıntısı olan kişiler arasında olduğu için, onlara mutlaka egzersiz yapmaları öneriliyor. Fakat ne yazık ki yoğun iş hayatı, evde bitmeyen işler ve yorgunluk boş kalan zamanlarda egzersiz yapmayı olanaksız kıldığı için, hamilelerin en azından masa başında otururken bile birkaç küçük egzersiz yapması gerekiyor.

hamilelikte hareket

hamilelikte hareket

Kolay bir doğum, eski formuna kısa sürede dönen bir vücut ve rahat bir hamilelik dönemi için uzun bir süre hareketsiz kalmamak ve ufak egzersiz hareketleri yapmak gerekiyor. İşte masa başında yapılabilecek birkaç egzersiz hareketi…

Boyun Egzersizi Yapın

Masa başında çalışan kişilerin en sık şikâyetçi olduğu boyun bölgesi için, öncelikle sandalyede dik oturmalısınız. Daha sonra ise, başınızı hafifçe öne eğmeli ve yüzünüzü sıkmadan çene bölgenizi hafifçe sola ve sağa doğru çevirmelisiniz. Bu sırada nefes alıp vermeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

boyun egzersizi

boyun egzersizi

Sürekli Oturmak Zarar Veriyor

Oturduğunuz sandalyede belinizin arkasında boşluk olmamasına dikkat edin. Hatta bunun için özel üretilen destekli yastıklardan alabilirsiniz.

gebelikte iş

gebelikte iş

Bunun dışında her yarım saatte bir ofiste yapacağınız yürüyüş bile kaslarınızın açılmasına iyi gelir. Dolayısıyla gerekirse saatinizi kurmalı ve kendinizi işe çok fazla kaptırmadan küçük egzersizlerle günü tamamlamalısınız.

 

Etiketler: ,

 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 . Tüm Hakları Saklıdır.