Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Evlilik kredileri; bankaların bireysel tüketici kapsamında sundukları ve devletin belirli şartlar karşılığında sunduğu kredilerdir. Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır ve hangi şartları yerine getirmek gereklidir gelin birlikte inceleyelim.

Devlet destekli evlilik kredilerinde önemli olan nokta evlilik kredisi için talep ettiğiniz miktar ve hangi türde bir başvuru yaptığınızdır. Bankaların bireysel evlilik kredilerinde istediğiniz miktarda kredi talep edebilirken, devlet destekli evlilik kredilerinde çeşitli sınırlamalar ile karşılaşabilirsiniz.

Devlet tarafından belirli kanunlar kapsamında sunulmakta olan evlilik kredisindeki ödemeler daha uzun sürelidir. Devlet, genç yaşta aile kurmak isteyen ve evlilik hayalleri kurmakta olan gençleri desteklemek adına; yeni evlenecek çiftlere belirli koşullar karşılığında evlilik kredisi sunar.

Hangi Şartlar Aranıyor?

Devlet tarafından yeni evlenecek olan çiftlere sunulan evlilik kredilerinde aranan belli şartlar arasında ilk sırada yaş sınırlaması yer almaktadır. Faizsiz kredi başvurusu yapmayı planlayan kişilerin 18 ile 24 yaş arasında olmalıdır. Evlenecek olan çiftler evlilik kredisi başvurusu yaptıkları zaman haklarında bir araştırma başlatılır. Bu araştırmalar evlenecek kişilerin sicil kaydının temiz olup olmadığı ve ağır suçlardan yargılanıp yargılanmadığı ile ilgili araştırmalardır.

Ayrıca evlenecek çiftlerin büyük borçlarının olması ve mevcut borçlarını ödeyememiş olmaları da devlet tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu tür şartları yerine getirdikten sonra maddi imkansızlıktan dolayı evlenemiyorsanız devlet destekli evlilik kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Çiftlerin aylık gelirleri, ailelerinin gelirleri ve maddi birikimleri doğrultusunda evlilik kredisinin olanakları belirlenmektedir. Sizlerin durumuna göre belirlenecek olan kredi limiti ve ödeme koşullarına göz attıktan sonra isteğiniz doğrultusunda sizlere sunulan seçenekler arasından kendi imkanlarınıza en uygun olan ödeme şekillerini seçebilir ve taksit sayılarını çoğaltmayı deneyebilirsiniz.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.