Bebeklik Çağından Çocukluk Çağına Geçiş

Artık bebeğiniz bu yaşlardan itibaren çocuk olmaya başlar. Bu yüzden onunla daha farklı bir iletişim içine girmelisiniz. Bu yaşlarda çevresindeki insanları hareketleri ile eğlendirirler. Konuşmaları gayet ilginçtir. Kendi başlarına giyinebildikleri çağlardır. 3 yaş bebek gelişimi, bebeklerin, bebeklikten çocukluğa geçtikleri çağlardır.

3 Yaş Çocuk Özellikleri

Bu yaşlarda sınırlı da olsa bazı kıyafetleri rahatlıkla giyinebilirler. Bu durum onlara büyük bir keyif verir. Öğrenme sınırlarını bu yaşlarda keşfettikleri için, her yeni bir şey öğrendiklerinde heyecanlanırlar. Öğrenmeye bu yaşlarda daha çok teşvik etmek gerekir.

3 yaş bebek

3 yaş bebek

Kelime dağarcıkları gelişmeye başlar ve yüzlerce kelimeyi anlamaya ve konuşmaya başlarlar. İsmini, yaşını ve doğduğu zamanı rahatlıkla söyleyebilir. Bu yaşlarda çocuklar resim yapmaya meraklıdırlar. Boyama kitapları ile daha fazla zaman geçirirler. Hareket kabiliyetleri daha fazla geliştiği için, birçok hareket rahatlıkla yapabilirler. Rahatlıkla ve hızlı bir şekilde koşabilirler, sıçrarlar.

3 yaş bebek gelişimi

3 yaş bebek gelişimi

Ebeveynlerini ve çevresindeki kişileri kendilerine rol model almaya başlarlar. Bu yaşlar çocukların cinsiyetlerinin farkında oldukları yaşlardandır. Ailelerin çocuklarına örnek olabilecekleri yaşlardır.

 

Etiketler: ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.