6 Aylık Bebeklere Neler Yedirilebilir?

İlk 6 aylık dönemin tamamlanmış olması bebekler için büyük bir dönüm noktasıdır. Bu döneme kadar yalnızca anne sütü ile beslenen bebekler artık ufak ufak katı yiyecekleri de tüketmeye başlayacaklardır. Bu dönemlerde ise anne ve babalara önemli bir görev düşmektedir.

6 aylık bebek

6 aylık bebek

Bebeğiniz 6. ayından sonra anne sütü dışında gıdalara ihtiyaç duymaya başlayacaktır. Bu sebeple ek gıdaları 6 aylık süreç sonrasında vermeye başlayabilirsiniz. Fakat besinleri bebeğinize verirken o besinlere alerjisi olup olmadığını öğrenmeniz gereklidir.

Bebeklere Yoğurt Ne Zaman Yedirilir?

Temel ve faydalı ek gıdalar arasında yer alan sebze pürelerini 6 aylık bebeklerinize güvenilir bir şekilde yedirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise püreleri fazla çeşide sahip meyvelerden oluşan bir şekilde bebeğinize sunmamanızdır. Aşırı karıştırdığınız püreler ilk zamanlarda bebeğinize ağır gelebilir.

6 aylık bebek neler yemeli

6 aylık bebek neler yemeli

Yoğurt bebeklere 6. aydan sonra verilebilecek gıdalar arasındadır. Piyasada satılan yoğurtlar yerine kendi mayaladığınız yoğurdu bebeğinize meyve püresi ile karıştırarak sağlıklı bir şekilde yedirebilirsiniz. Yumurta, portakal ve elma gibi besinlerde alerji riski olduğundan dolayı ise bu tür gıdaları bebeğiniz en az 1 yaşına gelene kadar vermemelisiniz.

 

Etiketler: ,

 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2020 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.