Gebelik Döneminde Spor Yapmanın Faydaları

Gebelik döneminiz süresi boyunca spor yaparsanız kaslarınızın ve kalbinizin daha düzenli olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Egzersizlerinizi bilinçli olarak uygularsanız aynı zamanda kendinizi daha dinç ve pozitif hissedebilirsiniz.

gebelik

gebelik

Bayanların gebelik döneminde kilo vermeleri söz konusu değildir. Aksine sürekli olarak kilo almaya devam ederler. Bu sebeple gebelik döneminde spor yaparsanız hızlı bir şekilde artmakta olan kilonuzu dengede tutmayı başarabilirsiniz. Spor aktiviteleriniz düzenli olarak yapıldığı takdirde istenmeyen kilolarınızı dengede tutmanızı sağlar.

Daha Dinç ve Pozitif Olun

Varis, kol ve bacak ağrıları gebelik döneminde meydana gelen ağrılar olduğundan dolayı bu sorunları yaşamamak için düzenli spor egzersizleri yapabilirsiniz. Bu ağrılar ile uyanmak istemiyorsanız sporunuzu aksatmadan kendinize uygun bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

gebelik

gebelik

Gebelik döneminde en çok şikayet edilen durumlardan birisi de kabızlıktır. Kabızlık bağırsakların ani bir değişime uğraması ile birlikte hareketlilik sayesinde önlenebilir. Uzman doktorunuzun tavsiyesi ile yapacağınız spor egzersizleri sayesinde bağırsaklarınız hareketlenir ve şişkinlik ile kabızlık gibi sorunlar ortadan kalkar. Tüm hareketlerinizi yaparken ise mutlaka uzman doktorunuzdan tavsiye almayı unutmayın.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.