Doğru Makyaj nedir?

Her kadının hayatında makyajın iyi, kötü önemi vardır. Her gün makyaj yapmayı prensip haline getirmiş olanından, özel günler için makyaja ihtiyaç duyanına kadar, herkes makyajın öneminin farkındadır. Lakin makyaj yapmanın en doğru halini yani doğru makyaj uygulamasını bilmek  güzelliğin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

doğru makyaj

doğru makyaj

Ufak Hileler ile Etkileyici Makyaj

Doğru makyaj için en önemli püf noktası, doğru ürünü seçmek. Seçilen ürünün, cilt yapısından, rengine kişiye uyması çok önemli. Örneğin, yağlı cilt tipi için seçilecek kapatıcı ürünü, parlama önleyici özellikte olmalı. Aksi takdirde makyaj başından fiyasko olacaktır.

doğru makyaj

doğru makyaj

Fondöten, seçerken cilt renginin iki ton açığı seçilmesi genellikle en iyi sonucu verir. Yalnız yapılan en büyük hata fondöten alırken, bilekte ya da el üstünde denenmesidir. Bu genellikle doğru rengin seçilmesinin önüne geçer. Yüz rengine uygun bir kapatıcı seçmek için yüzde denemek en doğrusu olur. Ürünü bir fırça yardımıyla ortadan yanlara doğru yedirerek sürmekte, kusursuz görünümün yaratılması için doğru olanı.

doğru makyaj

doğru makyaj

Makyajın kusursuz görünmesini sağlayan etkenlerden biride kaş şeklidir. İyi ve düzenli kaş şekli makyaj hilelerinin daha iyi görünmesini sağlayacak, yüzü ön plana çıkaracaktır. Bu sebeple kaş farı ve tarağı gibi ürünleri, makyaj çantasından ayırmamak gerek.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2022 Kelimenu. Tüm Hakları Saklıdır.